Menu
A+ A A-

Wieża widokowa

Zapraszamy Państwa serdecznie do zauroczenia się tym miejscem, tak jak my jesteśmy nim zauroczeni. To Polana Piaskowa (Marysina) w Lipnicy Wielkiej w Działach Orawskich.
Przez ludność miejscową polana nazywana jest Marysiną Polaną, ponieważ znajdował się tu domek ciotki Marysi.

Na tej Polanie znajduje się (od końca 2019 roku) nasza Wieża Widokowa o drewnianej konstrukcji z zadaszoną wiatą. Wieża ma 13,70 m. wysokości, a polana znajduje się na wysokości 711,20 m. n.p.m. 
DSC 0401 mala
fot. K.K.

Z wieży jak na wyciągnięcie ręki mamy przepiękną panoramę na Tatry, widok na Jezioro Orawskie, Kotlinę Orawską oraz Królową Baskidów, naszą Babią Górę.
marysina mala
fot. Grzegorz Rzepiszczak

Aby dojechać do wieży należy przejachać przejście graniczne Lipnica Wielka - Winiarczykówka, a następnie skręcić w pierwszą szutrową drogę w prawo (koło stoiska bacy).
Wspórzędne na Mapie Google: 49°468236 dł., 19°576638 szer.
mapka2020
oprac. K.K.

Z Marysinej Polany, udając się w górę mamy dwa kroki do bacówki na Styrułowej (Ziembowej) Polanie, gdzie możemy zasmakować specjałów bacowskich.  
bacowka2020a

Wieża została zbudowana dzięki dofinansowaniu w ramach mikroprojektu pn. "Wędrujemy przez granice" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
logo interreg malelogo euroregion beskidy
Ostatnio zmienianywtorek, 05 maj 2020 10:30
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem