Menu
A+ A A-
Administrator

Administrator

URL strony:

XVII Gminny Turniej Tenisa Stołowego Seniorów

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Skoczykach w dniu 07 lutego 2015 roku, tradycyjnie, rozegrano XVII Gminny Turniej Tenisa Stołowego Seniorów.
Jak zwykle turniej zgromadził sporą liczbę amatorów tego sportu (w tym jedną kobietę - zawodniczkę - ale może niebawem kobiety też się odważą).
W sumie w turnieju wzięło udział około 30 zawodników.

Jak zawsze podziękowania kierujemy na ręcę Radnego Krzysztofa Wziątka - inicjatora  i osobie bezpośrednio zaangażowanej w organizację turniejów tenisa każdego roku wraz  z Wójtem Gminy Lipnica Wielka oraz Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Na zakończenie zawodów wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a najlepsi dyplomy, puchary i nagrody finansowe z rąk Wójta Gminy Bogusława Jazowskiego oraz Radnego Krzysztofa Wziątka.
 
Ostatecznie na najlepszych pozycjach uplasowali się:

 

KATEGORIA 17 – 30 LAT
 
I MIEJSCE Mateusz Kowalczyk
 
II MIEJSCE Grzegorz Kowalczyk
 
III MIEJSCE Kamil Pniaczek
 
IV MIEJSCE Krzysztof Moniak
 
V MIEJSCE Sławomir Kwak
 
VI MIEJSCE Dawid Kowalczyk
 
 
KATEGORIA powyżej 30 LAT
 
I MIEJSCE Tomasz Pniaczek
 
II MIEJSCE Wojciech Zahora
 
III MIEJSCE Piotr Kowalczyk
 
IV MIEJSCE Stanisław Hola
 
V MIEJSCE Emil Kucek
 
VI MIEJSCE Zbigniew Skoczyk
 
foto: Bronek Kowalczyk
  • dsc_0005
  • dsc_0008
  • dsc_0013
  • dsc_0016
  • dsc_0038
  • dsc_0043
  • dsc_0048
  • dsc_0054
  • dsc_0066
  • dsc_0067
  • dsc_0089
  • dsc_0113
  • dsc_0123
  • dsc_0141
  • dsc_0142
  • dsc_0143
  • dsc_0144
  • dsc_0145
  • dsc_0146
  • dsc_0150

  • dsc_0153
  • dsc_0158
  • dsc_0160
  • dsc_0163
  • dsc_0166
  • dsc_0171
  • dsc_0175
  • dsc_0179
  • dsc_0182
  • dsc_0190
  • dsc_0195
  • dsc_0198
  • dsc_0199
  • dsc_0201
  • dsc_0207
  • dsc_0212
  • dsc_0214

XXII Gminny Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego

Protokół
z XXII Gminnego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego w Lipnicy Wielkiej
spisany w dniu 08.01.2015

Komisja w składzie:

1. Robert Kowalczyk – przewodniczący
2. Anna Cymerman (ocena szkół ponadgimnazjalnych)
3. Emilia Karlak (ocena gimnazjum)
4. Karolina Kowalczyk
5. Stanisława Kucek
6. Danuta Paplaczyk
7. Franciszek Pindziak
8. Bogusława Wziątek (ocena szkół podstawowych)

postanowiła nagrodzić poszczególne osoby:

 

KATEGORIA POEZJA MŁODSI - Szkoła Podstawowa I-III
1 m-ce
Dominika Wątorczyk - SP 3 kl. III
2 m-ce Bartłomiej Hrustek - SP 3 kl. III
3 m-ce Aleksandra Janowiak - SP 1 kl. I B
3 m-ce Gabriela Machajda – SP 4 kl. II

WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):

Kinga Janowiak SP 1 kl. I B
Marta Jazowska SP 2 kl. 0 B
Julia Magiera SP 2 kl. II
Patrycja Michalak SP 4 kl. I

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Dominika Wątorczyk i Bartłomiej Hrustek

KATEGORIA GAWĘDA  MŁODSI - Szkoła Podstawowa I-III
1 m-ce
Jadwiga Karlak - SP 1 kl. III
2 m-ce Magdalena Karnafel - SP Kiczory kl. III
3 m-ce Małgorzata Kramarz - SP 3 kl. II
3 m-ce Aleksandra Pochopień – SP 4 kl. III


WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):

Paweł Kuliga – SP1 kl. III
Joanna Klapisz - SP 2 kl. I
Nadia Wontorczyk - SP 2 kl. II
Ksawier Szczechura - SP 4 kl. III
Sebastian Karkoszka – SP Kiczory kl. III

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Jadwiga Karlak i Magdalena Karnafel

KATEGORIA POEZJA STARSI - Szkoła Podstawowa IV-IV
1 m-ce
Justyna Ziemiańczyk - SP 1 kl. VI
1 m-ce Klaudia Węgrzyn - SP 3 kl.VI
2 m-ce Krystyna Karkoszka - SP Kiczory kl. VI
3 m-ce Helena Miciniak - SP 3 kl. IV

WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):

Adam Stopiak - SP 1 kl. VI
Olimpia Scechura - SP 2 kl. IV
Martyna Lach - SP 2 kl. V
Eryk Jasiura – SP 4 kl. V
Robert Kubisiak – SP 4 kl. V
Jan Smoliński – SP 4 kl. IV
Natalia Jasica – SP Kiczory kl. VI

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Justyna Ziemiańczyk i Klaudia Węgrzyn


KATEGORIA GAWĘDA STARSI - Szkoła Podstawowa IV-VI

1 m-ce Martyna Lichosyt–Ogrodny - SP 4 kl. IV
1 m-ce Gabriela Pakos - SP Kiczory kl. V
2 m-ce Dariusz Michalak - SP 1 kl. IV
3 m-ce Konrad Wnęk - SP 2 kl. IV
3 m-ce Agata Miciniak - SP 3 kl. IV

WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):

Kinga Janowiak - SP 1 kl. VI
Justyna Krzyś - SP 2 kl. IV
Wiktoria Brzana – SP 3 kl. V
Katarzyna Wilk-Juraszek – SP Kaczory kl. V

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Martyna Lichosyt-Ogrodny i Gabriela Pakos

Nauczyciele przygotowujący uczniów w tych kategoriach wiekowych:

SP 1: mgr Anna Mikłusiak, mgr Danuta Pastorczyk;
SP 2: mgr Anna Cymerman, mgr Lucyna Fitak, mgr Krystyna Kuliga, mgr Elżbieta Mikłusiak, mgr Barbara Omylak, mgr Jadwiga Oskwarek;
SP 3: mgr Emilia Karlak, mgr Alicja Karnafel;
SP 4: mgr Janina Karkoszka, mgr Anna Kramarz, mgr Aniela Lach, mgr Lucyna Łowas, mgr Beata Rudnicka;
SP Kiczory: mgr Wioletta Machaj, mgr Maria Polańska-Nowak;


KATEGORIA POEZJA - GIMNAZJUM

1 m-ce Judyta Matera - kl. I C
2 m-ce Paulina Janowiak - kl. III A
3 m-ce Patrycja Smoleń - kl. III D
3 m-ce Dominika Żywczak – kl. III B


WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):

Krystyna Kuliga – kl. III D
Szymon Haniaczyk – kl. II B
Karolina Orawiec – kl. II A
Katarzyna Magiera – kl. III A
Magdalena Mucha – kl. I A
Karolina Lichosyt – kl. I B
Katarzyna Smoleń – kl. II C
Natalia Węgrzyn – kl. III B

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Judyta Matera i Paulina Janowiak

KATEGORIA GAWĘDA - GIMNAZJUM
1 m-ce Natalia Murzańska - kl. II A
2 m-ce Dorota Stechura - kl. III D
3 m-ce Zuzanna Mentel- kl. I C
3 m-ce Sabina Surowczyk - kl. I A

WYRÓŻNIENIA (w kolejności występowania):

Jan Rzepiszczak – kl. I B
Patrycja Wójciak - kl. I B
Klaudia Kupczyk - kl. II A


Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Natalia Murzańska i Dorota Stechura

Nauczyciele przygotowujący uczniów w tej kategorii wiekowej: mgr Anna Cymerman, mgr Anna Kramarz i mgr Bogusława Wziątek

KATEGORIA POEZJA - LICEUM

1 m-ce Piotr Matera - kl. III A
2 m-ce Agnieszka Wziątek - kl. III B
3 m-ce Aleksandra Pażucha - kl. I B

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Piotr Matera, Agnieszka Wziątek i Aleksandra Pażucha

KATEGORIA GAWĘDA - LICEUM


1 m-ce Gabriela Karkoszka - kl. I B

1 m-ce Kinga Sobczak - kl. I B
2 m-ce Weronika Karkoszka - kl. III A

Reprezentacja grupy w Białym Dunajcu: Gabriela Karkoszka, Kinga Sobczak i Weronika Karkoszka

Nauczyciele przygotowujący uczniów w tej kategorii wiekowej: mgr Emilia Karlak, mgr Bożena Marcinek

 

Dodatkowo nagrodzeni za napisanie własnych tekstów na przegląd:

1. Bartłomiej Hrustek – SP 3
2. Krystyna Karkoszka - SP Kiczory
3. Martyna Lichosyt-Ogrodny – SP 4
4. Piotr Matera - Liceum
5. Weronika Karkoszka - Liceum

Uwagi komisji:

Komisja dziękuje uczestnikom, nauczycielom przygotowującym oraz rodzicom za niebywały wkład w przygotowanie do konkursu. Wysoki poziom przysporzył problemy z wyłonieniem zwycięzców ale jest to obowiązek konieczny.

Przypomina się aby nie recytować zbyt śpiewnie, nienaturalnie, za szybko, bowiem zatraca to naturalną gwarę i odbiór utworu. Z przyjemnością nagradzamy dodatkowo przygotowanie własnych wierszy lub gawęd.

FINAŁ PRZEGLĄDU ODBĘDZIE SIĘ W ZESPOLE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM NR 2 W BIAŁYM DUNAJCU W DNIU 12.02.2015 (CZWARTEK) O GODZINIE 9.30.

Organizatorzy:

Wójt Gminy Lipnica Wielka,
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej,
Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej.

foto: Bronek Kowalczyk

  • dsc_0001_1280x848
  • dsc_0002_1280x848
  • dsc_0007_1280x848
  • dsc_0010_1280x848
  • dsc_0013_1280x848
  • dsc_0022_636x960
  • dsc_0024_636x960
  • dsc_0028_1280x848
  • dsc_0029_1280x848
  • dsc_0033_1280x848
  • dsc_0039_1280x848
  • dsc_0041_1280x848
  • dsc_0045_1280x848
  • dsc_0048_1280x848
  • dsc_0051_1280x848
  • dsc_0055_1280x848
  • dsc_0058_1280x848
  • dsc_0061_1280x848
  • dsc_0063_1280x848
  • dsc_0065_1280x848

  • dsc_0070_1280x848
  • dsc_0077_1280x848
  • dsc_0079_1280x848
  • dsc_0083_1280x848
  • dsc_0089_1280x848
  • dsc_0092_1280x848
  • dsc_0095_1280x848
  • dsc_0096_1280x848
  • dsc_0097_1280x848
  • dsc_0098_1280x848
  • dsc_0104_1280x848
  • dsc_0108_1280x848
  • dsc_0111_1280x848
  • dsc_0114_1280x848
  • dsc_0115_636x960
  • dsc_0121_1280x848
  • dsc_0122_636x960
  • dsc_0125_1280x848
  • dsc_0127_1280x848
  • dsc_0128_1280x848

  • dsc_0131_1280x848
  • dsc_0134_1280x848
  • dsc_0135_1280x848
  • dsc_0144_1280x848
  • dsc_0148_1280x848
  • dsc_0150_636x960
  • dsc_0154_1280x848
  • dsc_0157_1280x848
  • dsc_0163_1280x848
  • dsc_0166_1280x848
  • dsc_0168_1280x848
  • dsc_0170_1280x848
  • dsc_0173_1280x848
  • dsc_0175_1280x848
  • dsc_0177_1280x848
  • dsc_0179_1280x848
  • dsc_0190_1280x848
  • dsc_0191_1280x848
  • dsc_0195_1280x848
  • dsc_0200_1280x848

  • dsc_0205_1280x848
  • dsc_0208_1280x848
  • dsc_0212_1280x848
  • dsc_0214_1280x848
  • dsc_0216_1280x848
  • dsc_0220_636x960
  • dsc_0224_636x960
  • dsc_0227_1280x848
  • dsc_0230_1280x848
  • dsc_0233_1280x848
  • dsc_0237_1280x848
  • dsc_0248_1280x848
  • dsc_0250_1280x848
  • dsc_0254_1280x848
  • dsc_0257_1280x848
  • dsc_0260_1280x848
  • dsc_0263_1280x848
  • dsc_0268_1280x848
  • dsc_0274_1280x848
  • dsc_0281_1280x848

  • dsc_0282_1280x848
  • dsc_0283_1280x848
  • dsc_0285_1280x848
  • dsc_0286_1280x848

VII Memoriał im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich

Niezwykle piękna pogoda przywitała w Przywarówce amatorów narciarstwa biegowego w ramach naszej gminnej imprezy – VII Memoriału im. dra Emila Kowalczyka w biegach narciarskich, który odbył się w dniu 14.02.2015 roku.

Pogoda, atmosfera jak zawsze sympatyczna, wesoła i rodzinna, pomagały organizatorom (Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lipnicy Wielkiej – Przywarówce, Sołtys i Rada Sołecka w Przywarówce oraz OSP Przywarówka) w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Impreza nie odbyłaby się gdyby poza organizatorami nie włączyły się osoby, które z roku na rok wkładają w imprezę swoje wielkie zaangażowanie i serce: Andrzej Buroń - kierownik zawodów, Radny Jasiu Kwak, Strażacy z Przywarówki których poświęcenie jest nieocenione, sędziowie (Wojciech Janiszewski, Zofia Kowalczyk, Łukasz Kucek, Piotr Lichosyt Piotr Matera), Rodzice dzieci oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Ośrodek Zdrowia w Lipnicy Wielkiej (Siostra Agniszka), Pan Dyrektor ZSO Jan Kuliga, telewizja lipnicka - Bronek Kowalczyk, firma odśnieżająca Pana Eugeniusza Węgrzyna oraz pozostałe osoby. Z przyjemnością informujemy również że patronat medialny nad imprezą objął skipol.pl - jednen z największych portali poświęcony narciarstwu. Dziękujemy rówież za obecność Pani fotograf Eweliny Rusnak.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie finansowe sponsorom. Zostały bowiem ufundowane przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jabłonce nagrody finansowe (3 bony),  które otrzymali: Iweta Faron (Klikuszowa) - specjalne wyróżnienie, 4-ro letnia Lena Smyrak (Juszczyn; rocznik 2010) - najmłodsza uczestniczka oraz Pan Jan Jurasz z Ciśca (powiat żywiecki, woj. śląskie; rocznik 1945) - najstarszy zawodnik. Wśród sponsorów (obecny na zawodach) znalazł się również Pan Rafał Sproch z Lipnicy Wielkiej.

W tegorocznym memoriale wzięło udział 189 zawodników - w tym około połowa przyjezdnych. Dyplomy, nagrody i medale ufundowane przez Gminne Centrum Kultury wręczali Pan Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski, Radny Powiatowy Franciszek Sojka, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Mariusz Wnenk oraz Kierownik Zawodów Andrzej Buroń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i chęć brania udziału w naszej imprezie oraz przepiękną jak zawsze atmosferę, a także wszystkim kibicom którzy dopingowali zawodników i przyczynili się do rodzinnej atmosfery; i do zobaczenia za rok.

Oto wyniki VII Memoriału im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich - Lipnica Wielka 14.02.2015(xls)

(K.K.)

Patronat nad imprezą:

skipol logo male

foto: Bronek Kowalczyk i K.K.

  • dsc_0008
  • dsc_0015
  • dsc_0020
  • dsc_0024
  • dsc_0027
  • dsc_0031
  • dsc_0037
  • dsc_0042
  • dsc_0043
  • dsc_0049
  • dsc_0053
  • dsc_0055
  • dsc_0057
  • dsc_0063
  • dsc_0064
  • dsc_0066
  • dsc_0069
  • dsc_0073
  • dsc_0075
  • dsc_0081

  • dsc_0086
  • dsc_0095
  • dsc_0097
  • dsc_0099
  • dsc_0119
  • dsc_0123
  • dsc_0124
  • dsc_0130
  • dsc_0132
  • dsc_0140
  • dsc_0142
  • dsc_0146
  • dsc_0149
  • dsc_0160
  • dsc_0179
  • dsc_0181
  • dsc_0186
  • dsc_0203
  • dsc_0205
  • dsc_0216

  • dsc_0230
  • dsc_0241
  • dsc_0244
  • dsc_0255
  • dsc_0257
  • dsc_0260
  • dsc_0265
  • dsc_0266
  • dsc_0271
  • dsc_0274
  • dsc_0276
  • dsc_0277
  • dsc_0281
  • dsc_0284
  • dsc_0286
  • dsc_0287
  • dsc_0288
  • dsc_0289
  • dsc_0290
  • dsc_0296

  • dsc_0298
  • dsc_0302
  • dsc_0304
  • dsc_0306
  • dsc_0309
  • dsc_0315
  • dsc_0317
  • dsc_0322
  • dsc_0323
  • dsc_0324
  • dsc_0326
  • dsc_0330
  • dsc_0334
  • dsc_0336
  • dsc_0338
  • dsc_0344
  • dsc_0347
  • dsc_0352
  • dsc_0355
  • dsc_0357

  • dsc_0361
  • dsc_0362
  • dsc_0364
  • dsc_0368
  • dsc_0372
  • dsc_0374
  • dsc_0379
  • dsc_0385
  • dsc_0389
  • dsc_0402
  • dsc_0405
  • dsc_0418
  • dsc_0430
  • dsc_0436
  • dsc_0452
  • dsc_0471
  • dsc_0483
  • dsc_0499
  • dsc_0519
  • dsc_0523

  • dsc_0527

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem