Menu
A+ A A-

Wycieczka klas I-III do Zakopanego

W dniu 7 października 2020 r. odbyła się całodniowa wycieczka kl. I-III do Zakopanego w ramach Projektu Odkrywam Małopolskę realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem tego projektu było zapoznanie uczniów z walorami i atrakcjami turystycznymi Małopolski. Pilotem naszej wycieczki był pan Jacek Sarniak z Beskidy Travel.
Wyjechaliśmy z Lipnicy Wielkiej we wczesnych godzinach porannych. O godzinie 8.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Sanktuarium Narodowego MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Tam wysłuchaliśmy krótkiej historii budowy tego Kościoła - jako votum wdzięczności za cud ocalenia życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku. Potem przeszliśmy pod Ołtarz Papieski w parku fatimskim upamiętniający pielgrzymkę Jana Pawła II w 1997 r.
Z kolei nastąpił przejazd autokarem do miejsca docelowego. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Jedna z grup rozpoczęła zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym regionie. W środku kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć, sklepik z wyjątkowymi górskimi gadżetami i wydawnictwami. Również w tym samym przedziale czasowym odbył się spacer grupy pod Centralny Ośrodek Sportu i Wielką Krokiew.
W godzinach południowych przejechaliśmy pod dolną stację kolejki na Gubałówkę. Po czym nastąpił wyjazd kolejką linowo terenową, spacer po Gubałówce, czas na wspólne zdjęcia i przerwa na obiad, a następnie zjazd kolejką do dolnej stacji.Niebywałą atrakcją były warsztaty w fabryce cukierków Ciu Ciu Artis, gdzie dzieci miały możliwość obserwowania pokazu ręcznie robionych cukierków, same mogły ukręcić swojego lizaka i skroić cukierki, a następnie pięknie zapakowane zabrać do domu. Później nastąpiła wymiana grup i spacer najbardziej znaną ulicą Zakopanego - Krupówkami oraz czas na zakup pamiątek.Ostatnim punktem dnia był Tatrzański Park Edukacyjny. Podczas pobytu mogliśmy nie tylko wiele się dowiedzieć, ale również doświadczyć i zobaczyć. Na terenie obiektu znajduje się zagroda z owcami, kozami i dwoma gatunkami lisa: polarnym i srebrnym. Atrakcja ta dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń z uwagi na fakt, że można było zwierzęta nakarmić "z ręki" i pogłaskać. W parku znajduje się również zagroda z majestatycznie prezentującymi się jeleniami szlachetnymi. Nie da się ukryć, że możliwość obserwowania stada danieli również nie jest codziennym widokiem.Po pełnym atrakcji i wrażeń dniu około godziny 17.30 nastąpił powrót do Lipnicy Wielkiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak atrakcyjnej wycieczki.
"Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego"  
Wychowawca klasy II - mgr Elżbieta Kuliga
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem