Menu
A+ A A-

Dofinansowanie dla projektu "Tworzenie i rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej oraz modernizacja oznakowania przy ścieżkach rowerowych w Gminie Lipnica Wielka"

promocja projektu2019 kopia


Gmina Lipnica Wielka w 2019 roku będzie realizowała projekt pod nazwą „Tworzenie i rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej oraz modernizacja oznakowania przy ścieżkach rowerowych w Gminie Lipnica Wielka” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Wnioskodawca: Gmina Lipnica Wielka
Kwota dofinansowania: 60.922,00 zł
Całkowita wartość projektu: 95.744,35 zł

Cel operacji: Projekt zakłada budowę obiektów małej architektury ogólnodostępnej w postaci budowy dwóch palenisk grillowych, czterech stołów do gry w piłkarzyki oraz modernizację oznakowania ścieżki rowerowej. Infrastruktura zlokalizowana będzie w różnych częściach Gminy Lipnica Wielka. Paleniska grillowe i altana usytuowane będą w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów i mieszkańców, w wyniku czego nastąpi poprawa infrastruktury społecznej służącej aktywnemu spędzaniu czasu wolnego. Obiekty posadowione będą na stopach fundamentowych. Inwestycja stworzy warunki dla rozwoju turystyki i rekreacji w Gminie Lipnica Wielka, da możliwość integracji mieszkańcom oraz turystom poprzez wspólne korzystanie z obiektów. Inwestycja wypełnia lukę w zakresie zapotrzebowania na infrastrukturę i miejsca rekreacji dla turystów i mieszkańców. Projekt odpowiada na potrzeby młodzieży, osób starszych i potencjalnych odwiedzających naszą miejscowość. Ponadto inwestycja, która powstanie w ramach projektu przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności obszaru i jego promocji, a poprzez to do rozwoju turystyki, nie tylko w naszej gminie, ale i na obszarze LGD.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem