Menu
A+ A A-

Mikroprojekt pn. "Wędrujemy przez granice"

logo interreg malelogo euroregion beskidy
Mikroprojekt pn. "Wędrujemy przez granice" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Partner Wiodący: Obec Zubrohlava https://www.zubrohlava.eu/
Partner Projektu: Gmina Lipnica Wielka http://lipnicawielka.pl/
Kwota dofinansowania: 64.600,92 Euro
Całkowita wartość projektu: 76.001,09 Euro

Cel operacji:
Poprawa dostępności i propagowanie kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa poprzez wybudowanie infrastruktury turystycznej przy ścieżkach rowerowych w postaci punktu odpoczynku – wiaty wraz z wieżą widokową po polskiej stronie oraz zadaszonych wiat z miejscami do odpoczynku po stronie słowackiej. Ponadto realizacja miękkich działań polegających na organizacji wspólnych spotkań tj. pikniku, rajdu rowerowego oraz imprezy Dzień ziemi we wsi Zubrohlava.
Realizacja projektu przyczyni się do:
- uatrakcyjnienia dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu transgranicznego;
- podniesienia walorów turystycznych;
- wzmocnienia walorów kulturowych;
- wspólnego promowania i propagowania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obu regionów.

Na rysunku powyżej wizualizacja punktu wypoczynku wraz z wieżą widokową (inwestycja po polskiej stronie)

Natomiast poniżej przedstawiamy realizację projektu partnera słowackiego: 
Vizualizácia miesta - Zubrohlavská oddychová relaxačná zóna 

ORAWSKI RAJD ROWEROWY
W dniu 16.10.2019 roku, w ramach projektu "Wędrujemy przez granice" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 projektu zorganizowano Orawski Rajd Rowerowy. Uczestnicy przemierzali przepiękne trasy rowerowe biegnące spod Babiej Góry, kończąc swą wędrówkę na urokliwie położonej Marysinej Polanie, gdzie czekał na nich posiłek oraz pamiątkowe gadżety. Celem rajdu była popularyzacja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu.
foto: Bronek Kowalczyk


PIKNIK REGIONALNY

W dniu 29.11.2019 roku, w ramach projektu "Wędrujemy przez granice" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 projektu zorganizowano przy ognisku na Marysinej Polanie piknik regionalny. Celem pikniku było poznanie kultury i nawiązanie bliższej współpracy z partnerem.


WIEŻA WIDOKOWA
Poniżej przedstawiamy fotografię z realizacji projektu: wybudowanie infrastruktury turystycznej przy ścieżkach rowerowych w postaci punktu odpoczynku – wiaty wraz z wieżą widokową po polskiej stronie

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem