Menu
A+ A A-

Gminne Centrum Kultury z dofinansowaniem w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Z przyjemnością informujemy, że wśród 231 wniosków rozpatrzonych pozytywnie w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”, znalazł się również wniosek Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej na realizację zadania pn. „Orawskie Etno - folk - inspiracje”.
Założeniem programu jest pielęgnowanie, odbudowa docenienie i upowszechnienie wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej i niematerialnej społeczności lokalnych, inspirację tradycjami kulturowymi, kulturą ludową. Podejmowane działania mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jakrównież ukazywać je we współczesnych kontekstach.
Założeniem projektu „Orawskie Etno - folk - inspiracje” jest wykorzystanie elementów zdobnictwa, mody, materiałów z naszego regionu - przetworzonych jako znaki i symbole we współczesnej modzie kojarzące się z regionem. Proces tworzenia poprzedzi praca dzieci, młodzieży i dorosłych z artystami plastykami, etnografami i krawcowymi w celu przygotowania strojów i elementów strojów do sesji fotograficznej. Dla najmłodszych natomiast zorganizowane zostaną warsztaty malowania koszulek w stylu folk. 
Na realizację zadania ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”  Gminne Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie w kwocie 25 400 zł co stanowi 93.73% zadania.
„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”
logo nck male
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem