Menu
A+ A A-

Projekt pn. "Stworzenie warunków dla zachowania kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa na polskiej i słowackiej Orawie" realizowany w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowcja 2014 -2020

 
logo interreg2017
Projekt pn.”Stworzenie warunków dla zachowania kulturowego i przyrodniczego dziedzictwa na polskiej i słowackiej Orawie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.


Partner Wiodący: Gmina Lipnica Wielka
Partner Projektu: Obec Bobrov
Kwota dofinansowania: 561843,15 Euro
Całkowita wartość projektu: 598251,29 Euro
Miejsce realizacji: Lipnica Wielka, Obec Bobrov

Cel operacji: W ramach projektu wybudowano Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej oraz Muzeum i Salę widowiskową w Bobrovie. W ramach projektu odbyły się spotkania kulturowo-przyrodnicze na terenie Polski i Słowacji. Celem budowy Centrum Produktu Lokalnego jest promocja produktów lokalnych co wpłynie na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturowych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich zwłaszcza obszaru pogranicza polsko-słowackiego. Centrum Produktu Lokalnego wpływa na wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej pogranicza. Centrum Produktu Lokalnego zlokalizowane jest w Centrum Gminy Lipnica Wielka. Lipnica Wielka to wieś położona na pograniczu polsko-słowackim. Centrum Produktu Lokalnego w Lipnicy Wielkiej, to jedna z atrakcji regionu w skład którego wchodzi: Amfiteatr, Plac Piotra Borowego oraz Stoiska wystawiennicze.

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem