Menu
A+ A A-

Stawiamy pierwszego Anioła Niepodległości i dzielimy się chryzantemami

Gmina Lipnica Wielka wraz ze Stowarzyszeniem Lipnica Wielka na Orawie włączyła się do akcji prowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zgłaszając chęć nieodpłatnego wykorzystania kwiatów od hodowców i sprzedawców chryzantem.
Więcej czytaj tutaj.
Już jutro od godz. 13.30 przy Domu Ludowym pojawią się pierwsze doniczki z kolorowymi chryzantemami, które mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie zabrać ze sobą do domu. Zachęcamy do udekorowania nimi zwłaszcza miejsc pamięci oraz pomników osób, które przyczyniły się do Polskości Orawy, zwłaszcza, że 11 listopada przypada Święto Niepodległości.
Również jutro, o 13:30 przed Domem Ludowym będziemy stawiać i malować pierwszego z pięciu Aniołów Niepodległości. Będzie to Anioł rzeźbiony przez Eugeniusza Lichosyta, a malowany przez nasze wspaniałe artystki ze Stowarzyszenia ART Orawa: Magdalenę Kostrzewę Smreczak i Elżbietę Kowalczyk. Trzymajcie kciuki. Anioł ten na stałe będzie umiejscowiony przed Domem Ludowym w Lipnicy Wielkiej. O innych Aniołach i Ich lokalizacjach będziemy informować w późniejszym czasie.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem