Menu
A+ A A-

Plener rzeźbiarski na Marysinej Polanie

W dniach 17,18 i 19 lipca w Lipnicy Wielkiej na Marysinej Polanie przy wieży widokowej odbył się plener rzeźbiarski. Niezwyłe wydarzenie, w którym artyści orawscy rzeźbili Anioły Niepodległości na 100-lecie przyłączenia Orawy do niepodległej Polski. Plan był taki, iż na każdej rzeźbie ma znaleźć się motyw niepodległościowy. Swoje artystyczne talenty odkryli przed nami: Eugeniusz Lichosyt z Lipnicy Wielkiej, Marcin Lichosyt z Zubrzycy Dolnej, Magdalena Kostrzewa Smreczak, Marian Smreczak i Xenia Smreczak z Lipnicy Małej oraz Aleksander Węgrzyn z Lipnicy Wielkiej. Plenerowi towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji: warsztaty rzeźbiarskie, ceramiczne, farbiarstwa oraz filcowania, animacje dla dzieci, kiermasz rękodzięła, kulinaria, piknik historyczny wraz z pokazem rekonstruktorów, kwesta na rzecz zakupu stroju orawskiego dla dziewczynki z zepołu Małolipnicka Rodzina Kolpinga. 
Dziękujemy. Ten plener to wielkie wydarzenie na Orawie. Samym naszym rzeźbiarzom dał on wiele satysfakcji i nowych planów. Anioły Niepodległości zostaną na Orawie ale będą rozwiezione w różne miejsca, o czym będziemy informować później, kiedy artyści dokończą swoje prace. 
Organizatorzy: Gmina Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy, Stowarzyszenie Lipnica Wielka na Orawie, Stowarzyszenie Art Orawa. 
Zachęcamy do oglądnięcia podsumowania fotograficznego w obiektywie naszych zdolnych fotografów orawskich (linki poniżej)
foto: Bronek Kowalczyk


Dzień Pierwszy
fot. Jakub "Kubczak" Wojtyczek GALERIA TUTAJ
fot. Iwo Borczuch GALERIA TUTAJ

Dzień Drugi
fot. Jakub "Kubczak" Wojtyczek GALERIA TUTAJ
fot. Iwo Borczuch GALERIA TUTAJ

Dzień Trzeci
fot. Jakub "Kubczak" Wojtyczek GALERIA TUTAJ
fot. Iwo Borczuch GALERIA TUTAJ
fot. Łukasz Sowiński - PLENER - GALERIA TUTAJ
fot. Łukasz Sowiński - PIKNIK HISTORYCZNY - GALERIA TUTAJ
fot. Marcin Pieróg - GALERIA TUTAJ
fot. ORAWA TV - GALERIA TUTAJ 
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem