Menu
A+ A A-

Tegoroczny Światowy Dzień Książki obchodzony będzie w przestrzeni internetowej

Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją

Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020 możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. UNESCO będzie dzielić się cytatami, wierszami i wiadomościami, aby symbolizować potęgę książek i zachęcać do czytania w jak największym stopniu. Tworząc poczucie wspólnoty poprzez wspólne odczyty i wspólną wiedzę, czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną. W takich okolicznościach zapraszamy uczniów, nauczycieli, czytelników z całego świata, a także branżę książkową i biblioteki do wyrażenia zamiłowania do czytania. Zachęcamy do dzielenia się informacjami z innymi poprzez Facebooku #StayAtHome i #WorldBookDay.


Źródło: Polska Izba Książki za UNESCO


W Światowym Dniu Książki 23 kwietnia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Wielkiej zaprasza do przygody z literaturą on-line bez wychodzenia z domu. W zasobach Internetu można odnaleźć wiele interesujących źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby zdigitalizowanych książek, dokumentów cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych dostępne są w bibliotekach cyfrowych.

Lustro Biblioteki

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/

Biblioteki zamknięte do odwołania
Dnia 19 kwietnia 2020 roku zostało opublikowane ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przedłużające okres zamknięcia bibliotek do odwołania, tzn. do rozpoczęcia drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Data nie jest jeszcze znana.
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem