Menu
A+ A A-

I miejsce na Posiadach Teatralnych dla Orawskiej Grupy Teatralnej

Miło nam poinformować, że Orawska Grupa Teatralna ze spektaklem "Myśli Piotra Borowego" w reżyserii i wg scenariusza Roberta Kowalczyka, zajęła I miejsce na Posiadach Teatralnych na Orawie.
Komisja tak napisała o spektaklu: MYŚLI PIOTRA BOROWEGO (reż. Robert Kowalczyk) Orawskiej Grupy Teatralnej z Lipnicy Wielkiej i Jabłonki, pow. nowotarski – to czysty formalnie, poetycki spektakl będący apoteozą wyjątkowej postaci regionu. Skromność, oszczędność środków i dyscyplina aktorskiego wyrazu są największym jego atutem.
Pełen protokół można przeczytać TUTAJ.
Posiady odbyły się w Jabłonce w dniach 5-6 marca 2016 roku. Jednocześnie grupa wywalczyła sobie kwalifikacje do dalszego etapu - Międzywojewódzkiego Sejmiku Teatrów w Bukowinie Tatrzańskiej. Co warte podkreślenia, w przeglądzie wzięło udział 16 grup (288 osób), z 7 powiatów woj. małopolskiego.
Premiera spektaklu miała miejsce 28 lutego w Lipnicy Wielkiej. W przedstawieniu występują: Bronisław Bandyk, Franciszek i Michał Janowiak, Karolina Kowalczyk, Eugeniusz Lichosyt, Ewa Magiera, Franciszek Pindziak, Patryk Rudnicki, Jan Świdroń, Eugeniusz Węgrzyn oraz Kapela i Zespół Regionalny Zespołu Ziemia Orawska 

Informacje również na stronie podhale24;
Foto Łukasz Sowiński 
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem