Menu
A+ A A-

Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej z udziałem Orawskiej Grupy Teatralnej

Właśnie wrócili - nasza Orawska Grupa Teatralna z XXXII Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie, odbywającego się w dniach 16-18.10.2015 roku.

Aby dostać się na poziom ogólnopolski, ostatni, należy przejść dwa etapy - wojewódzki - w Jabłonce oraz międzywojewódzki w Bukowinie Tatrzańskiej. To udało się w tym roku grupie z Orawy i 13-tu innym zespołom. Dzięki temu mogli na poziomie ogólnopolskim wystawić spektakl "Wojna o Stańcową" w reżyserii Roberta Kowalczyka. Jest to niewątpliwie niebywały sukces. W Tarnogrodzie nie ma już przyznawanych miejsc, wszystkie spektakle ocenione są na równi, jednakże ogląda je komisja, a następnie odbywają się konsultacje z jurorami, podczas których omawia się każdy spektakl. Rada artystyczna w składzie prof. Lech Śliwonik, prof. Piotr Dahling, dr hab. Bożena Suchocka, dr hab. Katarzyna Smyk, dr hab. Edward Wojtaszek oraz mgr Władysław Dubaj pochwalili grupę za perfekcyjne aktorstwo, tworzenie własnych scenariuszy opartych o swoją kulturę i historię oraz kontynuację idei teatrów amatorskich uprawiających prawdziwy teatr wg myśli ś.p. Henryka Cyganika. 

Najważniejsze dla grupy było jednak to że mogli ze sobą pobyć w atmosferze niesamowitej, rodzinnej ;) a także, że udało im się nawiązać znajomości z innymi zespołami oraz nabyć kolejne doświadczenia. Z bólem serca wracali do domu z tak wspaniałego pobytu w Tarnogrodzie z niezapomnianymi wrażeniami ;)

Grupa wystąpiła w przedstawieniu w składzie: Bronisław Bandyk, Franciszek Janowiak, Michał Janowiak, Karolina Kowalczyk, Eugeniusz Lichosyt, Ewa Magiera, Mateusz Mastela, Piotr Matera, Franciszek Pindziak, Patryk Rudnicki, Jan Świdroń.

Scenariusz i reżyseria: Robert Kowalczyk;

Muzyka: Kapela: Muzyka Orawska/Arva

 K.K.

  • img_3160
  • img_3163
  • img_3191
  • img_3195
  • img_3203
  • img_3205

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem