Menu
A+ A A-

100 urodziny Pani Marii

Dnia 11 września 2019 r. Pani Maria Styruła ukończyła 100 lat. Sto lat to piękny wiek, który osiągają nieliczni. Z tej okazji gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz nieustającej pogody ducha Dostojnej Jubilatce przekazali podczas odwiedzin w domu rodzinnym Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Z-ca Wójta Jakub Dyrcz, Kierownik USC Bożena Solawa. List gratulacyjny i życzenia od Prezes ZUS przekazała przedstawicielka inspektoratu ZUS w Nowym Targu Pani Urszula Słowik. Wójt Gminy przekazał również list gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Delegacji towarzyszyła kapela orawska.

Setna rocznica urodzin była okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki. Pani Maria Styruła urodziła się 11 września 1919 r. w Orawce. Wychowywała się w 8-osobowej rodzinie. Miała pięcioro rodzeństwa: 1 siostrę i 4 braci. W wieku 22 lat założyła rodzinę i wraz z mężem przeprowadziła się do Lipnicy Wielkiej, gdzie mieszka do dzisiaj. Wychowała 3 dzieci: 2 córki i syna. Doczekała się 10 wnucząt, 20 prawnucząt i 9 praprawnucząt. Pani Maria dożyła pięknych lat, mimo swojego wieku cieszy się dobrym stanem zdrowia, ma dobrą pamięć i jest w pełni samodzielna.

Urodziny Pani Marii to nie tylko jej własne święto, jest to również ważne wydarzenie w historii gminy. Tak dostojna Jubilatka jest skarbnicą doświadczeń, z której mogą czerpać nie tylko najbliżsi członkowie rodziny, ale też wielu młodych ludzi.
Bożena Solawa Kierownik USC w Lipnicy Wielkiej
foto: Bronek Kowalczyk 
Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem